Jak jsme z osobáku udělali obytňák, Campervan Dodge

Po pár dnech cestování v campervanu jsme měli jasno. Podobné auto, které nám dopřeje komfort i svobodu cestování, chceme. Ideálně skloubit výhody osobního auta i dodávky, aby bylo multifunkční a využitelné i v "běžném" životě. Hledali jsme proto řešení, kde by celá instalace spaní a kuchyňky nebyla v autě natvrdo.

Dodgem jsme si splnili sen po svobodě a komfortu cestování a rádi se o #vanlife zážitky podělíme a Dodge vám taky půjčíme.

 

blog4_dodge00 kopie

 

Na svatební cestu jsme si splnili sen - vyrazit do Ameriky - a kromě hlavního cíle, Havaje, pár dní cestovat autem a trekovat po Kalifornii. Z několika variant, jak Kalifornii pojmout, jsme se rozhodli najít si „obytné“ auto za dobrou cenu.

V klasických půjčovnách člověk moc nepochodí, cena i toho nejskromnějšího obytňáku přesahuje super osobák s hotelem i benzínem. Dostali jsme ale tip na takovou punkovější půjčovnu v San Franciscu, kde půjčují upravené starší minivany, Lost Campers. Nám se zalíbil po domácku upravený Dodge Grand Caravan. V autě se dalo pohodlně spát, v kufru byla velká termokrabice na led, přenoska s nádobím, vařičem a čistícími potřebami. Auto bylo skromné, ale nabízelo všechno, co jsme na těch pár dní potřebovali a s pojištěním jsme za něj dali 115 USD za den.

 

blog4_dodge_1

 

Bakupaka tip na 3 krásné treky v okolí San Francisca:

Mount Diablo – 14,5 km, 1100+ m https://mapy.cz/s/lonagehofe

Miur Woods – 15,8 km, 1000+ m https://mapy.cz/s/pubovumosa

Tomales point – 7,6 km, 140+ m tam (stejná cesta zpět) https://mapy.cz/s/bosocupene

 

 

bakupaka tip_ treky san francisco

 

Po návratu jsme měli jasno, že podobné auto chceme. Něco, co bude novější a lépe vybavené pro potřeby kempování a vaření.

Štěpán měl vždycky vztah k benzinovým pohodlným „amerikám“, takže výběr nebyl příliš široký. Zůstali jsme tedy u stejného modelu. V Čechách ani v Německu se nám nepodařilo najít tu správnou kombinaci stáří, stavu, ceny a barvy. Nakonec se na nás usmálo štěstí a našli jsme krásný vybavený kus z roku 2013 na prodej v lotyšské Rize. 

Nečekali jsme, auto telefonicky zarezervovali a na další den si koupili letenky. Na místě s předstíraným výrazem zkušenosti auto prohlédli a projeli po parkovišti. Sice jsme nic nepoznali, ale líbilo se nám, a nakonec jsme ho měli i za hezkou cenu 9 500 EUR.

 

blog4_dodge_2b

 

Dodge má jednu skvělou výhodu, možnost schovat všechny zadní sedačky do podlahy, a tím jednoduše přepínat mezi osobákem a náklaďákem. O tento benefit jsme nechtěli přijít, a tak jsme hledali řešení, kdy by celá instalace nebyla v autě natvrdo, ale s možností jednoduchého vyjmutí.

Nakonec jsme se uchýlili ke konvenčnímu řešení, Egoe Nest v menší variantě Camper. Jedná se o skládací postel o šířce 110-120 cm připoutanou k podlaze pomocí utahovacích pásů. Možností bylo přikoupit i vybavenou kuchyňku. Tu jsme nakonec za pomoci kamarádů vyrobili sami podle našich představ a získali tak víc úložného prostoru a kuchyň podle našich představ.

 

blog4_dodge3

 

Nejprve jsme si koupili lednici, která rozměrově pasovala, a má ochranu proti vybití baterie (Dometic TropiCool Classic TCX 14 BM). Kvůli optimalizaci místa jsme zvolili přenosný plynový dvojvařič Primus. Následně jsme začali vymýšlet, jak zorganizovat vodu, šuplíky, vaření a měli dost místa na všechno nádobí. Na vodu jsme pořídili 12 litrový kanystr s ventilem.

Šuplíky nám vyrobil náš šikovný kamarád Petr, pak jsme přidělali pracovní desku s přístupem do ukládacích prostor. Tím se nám vytvořilo spoustu místa nejen na vařič, hrnce, nádobí, příbory, ale i krásné termosky. Na závěr jsme nažehlili bílé lišty a krása byla hotová.

 

blog4_dodge4

 

Jako třešničku na dortu jsme pořídili dřevěnou bedýnku na potraviny a dvě skládací židle se stolkem, abychom si mohli tu snídani pořádně užít.

 

blog4_dodge5

 

Tím jsme si splnili sen po svobodě a komfortu cestování. A vy můžete taky! Rádi vám Dodge půjčíme. Ano, v našem autě si neskočíte na záchod ani nedáte horkou sprchu. Ujedete v něm ale pohodlně stovky kilometrů, vychladíte si lahev bublin, uvaříte, na co máte chuť a vezmete si s sebou všechno, co máte rádi. Klidně i dvě děti navíc (třeba někdy :)

A jak se v něm spí…

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení